"Ide tevődik emlékezetnek okáért ez az Írás..." 

Publikálva: Vissza a többi hírhez

Végső őrzési helyére került a több mint 200 éves dokumentum!

Kósa Lajos 2018. decemberében adta át a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközségnek az eredeti kéziratot, mely a Nagytemplom és a Szent András templom történelmébe enged betekintést.Az 1806-ben keletkezett, eredeti emlékirat végül útjának utolsó állomásaként, 2019. április 16-án került az Egyházkerület levéltárába a Nagytemplomi Egyházközségtől. A Levéltár már számos, fontos történelmi dokumentumot őriz a Nagytemplom és a Debreceni Református Egyházközség múltjára vonatkozóan. A most átvett, jelentőségteljes irat is ezt a gyűjteményt lesz hivatott gazdagítani. A Levéltár a maradandó értékű, történelmi emlékirat digitalizált másolatát is megőrzi.

Kapcsolódó linkek:

https://www.nagytemplom.hu/visszakerult-eredeti-helyere-dioszegi-samuel-emlekirata/

https://www.dehir.hu/debrecen/visszakerul-a-nagytemplomba-dioszegi-samuel-emlekirata/2018/11/28/

Online kutatási rendszerünk 3 napig ingyen kipróbálható!

Köszönöm, most csak böngészek